logo recyklace Autovraky-Desensky
(+420) 604 749 149
info@desensky.cz

Autovraky – Desenský (likvidace vozidel)

telefon (+420) 604 749 149, (+420) 603 466 589
email info@desensky.cz, j.desensky@seznam.cz
WWW www.autovraky-desensky.cz
Provozovny Cukrovarská 1, Choltice
Pardubice
Služby Výkup autovraků, odvoz, likvidace, akce na výkup autovraků
  Výkup nákladních vozidel
  Výkup autobaterií
  Kovošrot
  Prodej náhradních dílů
  Podrobnosti naleznete na našich stránkách www.autovraky-desensky.cz

Průvodní článek:

Ekologická likvidace vozidel

V dnešní době se bez různých vozidel již téměř neobejdeme. V našem západním světě je to běžný dopravní prostředek, který používá většina lidí. Po nějaké době nastane situace, kdy naše vozidlo přestane sloužit, je například staré nebo rozbité a prodávat ho nebo opravovat se už nevyplatí, nebo to ani není možné.

Vyvstane nám tedy potřeba a dokonce povinnost, se s tím nějakým vhodným, šetrným a bezpečným způsobem vypořádat – k čemuž slouží ekologická likvidace vozidel, kdy se šetrně naloží s vaším autovrakem.

Výkup autovraků:

Rádi byste ze svého vozidla, které je už nepoužitelné ještě něco měli? Vozidlo, se kterým je potřeba se rozloučit, můžete dát na výkup. Autovrakoviště DESENSKÝ vám zajistí odvoz vozidla, papírování a auto ekologicky zlikviduje, za celý vrak navíc dostanete zaplaceno.

Likvidace autovraků- JAK TO PROBÍHÁ

Vozidlo je potřeba odvézt k ekologické likvidaci a odhlásit na dopravním inspektorátu. Obdržíte protokol o ekologické likvidaci, na jehož základě můžete vozidlo odhlásit z registru vozidel na tomto úřadě. Vozidlo nemůžeme jen tak někde nechat, ale je potřeba ho ekologicky zlikvidovat, aby i přes své nepoužívání nepoškozovalo životní prostředí a nezabíralo místo. Vozidlo, které je pouze odstavené může ještě obsahovat provozní kapaliny, které mohou být nebezpečné a vytékat. Problém se ale nemusí projevit hned, ale až po nějaké době.

Likvidace autovraků – je potřeba i kvůli zákonu, jehož nedodržením vám hrozí vysoká pokuta. Pokud třeba z nějakých důvodů nemůžete, likvidaci vozidla za vás na základě plné moci či jiného dokladu může vykonat i jiná osoba. Vozidlo je také potřeba dokázat, pomocí výrobního čísla nebo prohlášení, že vozidlo je vaše. Na stránkách Ministerstva životního prostředí si můžete zkontrolovat, zda vámi vybraná firma provádí likvidaci vozidel na základě povolení, můžete se zde také podívat na likvidační protokol. Pokud jste fyzická osoba tak k likvidaci vozidla potřebujete občanský průkaz, řidičský průkaz nebo pas a velký technický průkaz, pokud ho chcete zlikvidovat za firmu nebo jako podnikatel, tak potřebujete výpis z obchodního rejstříku nebo jiné oprávnění k podnikání a pokud je v technickém průkazu záznam o leasingové smlouvě, tak i kopii dokladu o ukončení leasingu.

Věřte, že u nás se díky ekologické likvidaci autovraků s vaším miláčkem správně a bezpečně rozloučíme.